OFERTY WYCIECZEK OBJAZDOWYCH PO ALBANII

Tym razem proponuję Wam wycieczki objazdowe po Albanii. Idealne aby poznać ròżnorodność Kraju Orłòw i zobaczyć na własne oczy albańskie kontrasty. Wycieczka objazdowa pozwoli Wam degustować ròżne albańskie kulinaria (czytaj pychoty 😉 ), poznać ròżnorodność przyrody, przekonać się, że Albania nie taka straszna jak ją malują,  nacieszyć oczy pięknymi widokami i doładować organizm witaminą D.

Zapraszam!

Wszystkie detale poznacie klikając w zdjęcia, ktòre przekierują Was do oferty! 

Ceny mogą się ròżnic od tych na zdjęciu, w zależnosci od terminu ktòry wybierzecie.

BAŁKAŃSKI WEHIKUŁ CZASU

7 dni. Wylot z Gdańska, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Warszawy.

Wycieczka, ktòra swoją trasą obejmuje pòłnocną część Albanii, od miasta Durres na pòłnoc.

TIRANA – BERAT – DURRËS – KRUJA – PLAŻA SHENGJINI – SZKODRA – PODGORICA – CETYNIA – BUDVA – KOTOR – DUBROWNIK – ULCINJ

Wycieczka po Bałkanach i przepięknym Wybrzeżu Dalmatyńskim to wspaniała okazja do poznania bogactwa kulturowego regionu. W programie najważniejsze zabytki, z których wiele figuruje na liście UNESCO oraz unikalne zamki, owiane legendami mrożącymi krew w żyłach. Na trasie tajemnicza Albania, klimatyczne miasta: Kotor, Budva oraz Dubrownik – perła Adriatyku i wielokulturowy Ulcinj w Czarnogórze. Miejsca, które tchną atmosferą dawnych czasów wielkich imperiów i przenoszą w przeszłość. Zapraszamy na tydzień po malowniczych Bałkanach, gdzie wspaniała przyroda zachwyca pięknem i unikatowością. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 800km.

Świadczenia:

7 noclegów w hotelach/; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

POZNAJ NIEZNANE

To oferta bardzo atrakcyjna i ròżnorodna. Zaczynamy podròż od stolicy – Tirany, o ktòrej atrakcjach  możecie poczytać tutaj. Kontunuujecie podròż zwiedzając kurort nadmorski Durres, Berat i Gjirokaster. Ostatnie dwa miasta to dziedzictwo UNESCO, warte zobaczenia. Następnie spędzicie dzień w Sarandzie, najpopularniejszym kurorcie Albanii. Promenada, niezliczone kafejki i restauracje – widoczna gołym okiem mieszanka grecko – albańska powodowana historią i bliskością wyspy Korfu, od której dzieli ją krótka, ok godzinna przeprawa promem. Wycieczka kończy się przejazdem drogą wzdłuż Morza Jońskiego. Droga jak w Kalifornii nad oceanem: gòry, serpentyny i widok na lazurowe morze! Robi wrażenie.

Opis oferty:   Hotele /  (7 noclegów)

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja hoteli w Albanii daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu.


ALBANIA I MACEDONIA – W KRAINIE ORŁÓW

Wylot z Gdanska, Katowic, Poznania i Warszawy!

Przylot na Korfu, skąd popłyniemy promem do Albanii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Butrintu nazywanego Bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone jest wodą. Wpisane na listę UNESCO. Dalej skierujemy się na północ, jadąc nadmorską trasą w kierunku miasta Vlora. Po drodze odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszyz TepeIeny. Podziwiać tez będziemy wspaniale widoki na morze i góry opadające gwałtownie do morza. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Po drodze miniemy miasteczko Himare, założone przez Greków, obecnie popularne ze względu na piaszczyste plaże. Vlora ma długą historię i prawdziwie śródziemnomorską atmosferę, a współcześnie słynie głównie, jako miejsce, gdzie w 1912 r. proklamowano niepodległość Albanii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu we Vlorze.

Następnie Berat – liczące około 2500 lat miasto, jest jednym z najstarszych i najciekawszych miast w Albanii. Często nazywane jest również przez Albańczyków Miastem Okien.  Przejazd do Macedonii, do Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO, jezioro Prespańskie, najwyżej położone jezioro w Macedonii. Następnie skierujemy się do Bitoli, dawnego greckiego miasta Heraclaea Lincaestis, gdzie zobaczymy pozostałości miasta i świątyń, teatr, a przede wszystkim ogromną mozaikę z V w. n.e. Powrot do Albanii. Trasa wiedzie nas przez miejscowość Elbasan do Durres. Tak w starożytności, jak i dziś, jeden z największych portów na Adriatyku i jednocześnie miasto posiadające długą historię, którą poznamy spacerując wzdłuż pozostałości wczesnośredniowiecznych murów obronnych. Najważniejszym zabytkiem starożytnego Dyrrachium jest amfiteatr o długości ok. 120m, co czyni go największym na Bałkanach. Dalsza droga poprowadzi nas do Kruje, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega. Przejazd do Tirany i jej zwiedzanie. Spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Następnie przejazd do Apolloni i Gjirokastra! Wycieczkę kończymy płynąc na wyspę Korfu i zwiedzając jego piękną starą część.

Zakwaterowanie:    Hotel /  (7 noclegów: na terenie Macedonii wszystkie hotele usytuowane w miejscowościach nad Jez. Ochrydzkim, max 600m od jeziora, na terenie Albanii i Korfu częśc hoteli usytuowanych w miejscowościach nad morzem.

Funkcjonalnie wyposażone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon

Do dyspozycji gości:   W każdym hotelu recepcja, bar, restauracja

Wyżywienie:    Śniadania najczęściej typu bufet i obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu ).

 

PÓŁWYSEP TAJEMNIC

7 dni. Wylot z Gdańska, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Wycieczka, w ktòrej zwiedzicie mnòstwo ciekawych pod względem turystycznym i historycznym miejsc. W tej ofercie jednak brakuje tropikalnej części Albanii, ktòra obejmuje miasta takie jak Wlora, Himare, Dhermi, Sarandę i Ksamil. Jedynym kurortem w tej ofercie jest Durres nad Adriatykiem.

TIRANA – KRUJA – PRIZREN – MONASTYR VISOKI DEČANI – PRISZTINA – MONASTYR GRAČANICA – SKOPJE – OCHRYD – KLASZTOR ŚW. NAUMA – ELBASAN – BERAT – DURRËSBałkany to mieszanka kultur, stylów architektonicznych i religii, które składają się na rosnącą popularność tej części Europy dla turystów. To także przepiękne krajobrazy i miejsca, gdzie zatrzymał się czas. W zróżnicowanym programie wycieczki są 3 państwa: Albania, Kosowo i Macedonia, ciekawe zabytki, piękne miasta i malownicze Jezioro Ochrydzkie. W średniowiecznych zamkach można poczuć prawdziwego ducha historii. Poznaj Bałkany i ich tajemnice, tak wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 900km.

Świadczenia:    7 noclegów w hotelach/; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


WAKACJE W ALBANII

Wylot z Warszawy!

Przelot do Podgoricy w Czarnogórze, skąd przejazd do Albanii. Zwiedzanie Albanii rozpoczniemy od Kruje, miasta , malowniczo położonego na wzgórzu, w którym urodził się bohater narodowy Albańczyków – Skanderbeg. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Gjirokaster – Miasta Srebrnych Dachów. To jedno z największych miast w Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO), jest jednym z dwóch albańskich miast – muzeów.

Odpoczynek w hotelu w albańskim kurorcie Saranda. Czas na plażowanie, kąpiele i relaks nad morzem.  Saranda to najpopularniejszy nadmorski kurort Albanii, położony nad morzem Jońskim, vis a vis greckiej wyspy Korfu. Miasto kaskadowo opada ku morzu, wzdłuż którego wiedzie promenada spacerowa, pełna kafejek i sklepów.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego zobaczymy również twierdzę Porto Palermo, która wspaniale wygląda na tle morza i gór Llogara opadających gwałtownie do morza. Znajdują się tu piaszczyste plaże, jak również wysokie klify.

Dotrzemy do Beratu. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien.

Siódmego dnia zwiedzanie Tirany! Wjazd do Czarnogóry, przejazd przez Bokę Kotorską, której uroda przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako największy fiord południowej Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. Perłą, tej głęboko wciskającej się w wysokie góry zatoki, jest Kotor, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO.

Opis oferty

Część objazdowa: Hotele /  (4 noclegi )

Na terenie Czarnogóry większość hoteli w miejscowościach nadmorskich. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Naszym zdaniem: świetna lokalizacja hoteli w Czarnogórze daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu.

Część pobytowa:   Hotele  (3 noclegi)

Wszystkie hotele położone w jednym z nadmorskich, albańskich kurortów w rejonie Sarrande. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Do dyspozycji gości: wszystkie posiadają, bar, restaurację, niektóre posiadają basen. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Czarnogórze lub Chorwacji .


GRECKO ALBAŃSKA PRZYGODA

8 dni.

Wyjazd z Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Leszno, Lublin, Opole, Piotrków Trybunalski, Piła, Poznań, Radom, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Łódź.

W programie wycieczki: Grecja –> zwiedzanie klasztorów zawieszonych w chmurach – Meteorów – jednego z cudów świata; Plażowanie na jednej z piękniejszych wysp Grecji – Lefkadzie; Porto Katsiki, Parga. Albania: pobyt w kurorcie Saranda, lub jeep safari (fakultatywnie). Na off road można zobaczyć południową Albanię w pigułce. Wieczorem wieczór albański, w Zamku Lekursi.

Przejazd nad „Błękitne oko” – prawdziwy cud natury, który stanowi kilkanaście źródeł położonych pośród pięknego lasu. Biją z głębi ziemi krystalicznie czystą wodą. Najpiękniejsze, kształtem przypominające ludzkie oko, zachwyca lazurem tafli (warto zabrać strój kąpielowy). Następnie przejazd do Gjirokastry , czyli jednego z dwóch albańskich miast muzeów, nazywane „ miastem srebrnych dachów”. przejazd i zwiedzanie Ochrydy.

Cena obejmuje:   Przejazd autokarem klasy PREMIUM (multimedialny system rozrywki, klimatyzacja, DVD, WC, barek). Zakwaterowanie – 7 noclegów na hotelach. Wyżywienie – HB 7 śniadań + 7 obiadokolacji (za dopłatą). Ubezpieczenie Signal Iduna KL 10000 €, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł). Opiekę pilota. Realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

 

W ciagu kilku dni będą rowniez oferty do innych miast Albanii!

A TUTAJ WYBRANE NAJLEPSZE OFERTY DO WLORY! 🙂

 

Powiązane wpisy:

TIRANA – MIASTO Z KOMUNISTYCZNĄ DUSZĄ, KTÓRE Z POWODZENIEM GONI ZACHODNIE METROPOLIE

Wlora

WLORA – CIEKAWE MIEJSCA, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ

Zvernec, wyspa i flamingi

Przelecz Llogara i punkt widokowy

 

Napracowałam się nad tym postem.

Będzie mi miło jeśli to docenisz i polubisz bądź podzielisz się nim ze znajomymi! Dzieki 🙂


© 2018, Albania Po Polsku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody autora zabronione.

Polub i podziel się