NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE W ALBANII

Dzisiaj zabiorę Was do raju! Dosłownie! Poniżej najpiękniejsze plaże w Albanii.   Na jedną z nich zabiorę Was w lato. Tak, tak! Szczegóły we wpisie! 😉 Zapraszam więc na niekończący się błękit i lazur…. 😉

Uwaga: klikając na pogrubioną nazwę większości plaż, zostaniecie przekierowani na mapę.

Ceny w Albanii – ile kosztują wakacje w tym kraju?

Shengjin to małe miasteczko na północnym wybrzeżu Albanii, niedaleko Tirany (około 60 km na północ). Tutaj znajdziecie przepiękną piaszczystą plażę Rana e Hedhur. Jej nazwa bierze się z wrażenia, które sprawia piasek, ponieważ wygląda on jakby został nawieziony przez ciężarówki i wyładowany na szczycie wzgórza, spadając w dół, w kierunku błękitnego morza. Jeszcze kilka lat temu dostęp był tu utrudniony, ponieważ droga była w fatalnym stanie. Była to praktycznie dziewicza plaża.  Od zeszłego roku jest już jednak droga asfaltowa więc warto się tam wybrać. Zobaczcie zresztą sami! Postaram się zrobić Wam tam relację już w tym miesiącu!

Tu znajdziecie wszystkie hotele w Shengjin klik.

Teraz kilka plaż z półwyspu Karaburun, który tworzy zatokę we Wlorze.  Zaczniemy od plaży Shen Vasil, którą możecie zobaczyć tutaj:

Zaczynam od tej plaży, ponieważ tutaj będę organizować wycieczki w lato. Dla tych z Was, którzy będą w lato we Wlorze (o Wlorze poczytacie tutaj klik). Wycieczka będzie wyglądała następująco: rano około godziny 9-10, z głównego deptaka we Wlorze płyniemy motorówką za półwysep gdzie wpływamy do olbrzymiej Groty Piratów. 

Tam robimy zdjęcia. Kto chce może wskoczyć do wody i chwilę popływać. Następnie wracamy motorówka do zatoki i plażujemy się właśnie na plaży Shen Vasil. Około godziny 17-18 powrót do Wlory.

O tym jak będzie wyglądała rezerwacja powiem Wam na początku czerwca.

Kolejna plaża na półwyspie to Grama. Grama to piękna plaża za półwyspem Karaburun, nie w zatoce lecz przy otwartym morzu. Dosłownie u stóp Przełęczy Llogara. Płynie się na nią jednak z Wlory. Tutaj film:

Kolejne  plaże, wszystkie cztery na półwyspie Karaburun to Dafina, Bristani, Grama i Saint Andreu. Możecie je zobacyć poniżej.

Dafina

Bristani

Saint Andreu

Na samym półwyspie nie ma dróg asfaltowych. Jest droga, ale prowadzi ona przez szczyty, mniej więcej do połowy jego długości do nadajnikow i anten, a nie wzdłuż morza. Więc na wszystkie te plaże dostaniecie sie motorówkami.

Tu znajdziecie wszystkie hotele we Wlorze klik.

Plaża Gjipe to jedno z tych miejsc, które ukryte między wzgórzami pojawia się przed naszymi oczami dosyć niespodziewanie. Ta plaża, na południe od Dhermi, między wsiami Vuno i Ilias zaskakuje nas swoim pięknem. Zaczyna się kanionem i wodospadem Petasma, wysokim na 75 metrów. Można tu dotrzeć łodzia lub na nogach wąska ścieżką.

Hotele w Dhermi znajdziecie tutaj klik. Plaża Filikuri   to mała intymna plaża w okolicach miasta Himare.  Otoczona wysokimi klifami, znajduje się dokładnie między plażami Potami i Llaman. (O Himar i plaży Llaman poczytacie tutaj klik.) Plaża osiągalna łodzią lub kajakiem. Uwaga, jeśli się tam wybieracie pamiętajcie o zabraniu ze sobą odpowiedniej ilości wody i jedzenia.

Plaża Krorez. Jeśli na albańskiej riwierze znajduje się jeszcze jakaś dziewicza plaża, jest to zdecydowanie plaża Krorez. Na tą przepiękną plażę, która jest bardzo blisko Sarandy, można wybrać się łodzią lub pieszo. O Sarandzie poczytacie tutaj klik. 

500 metrów na południe od plaży Krorez, jest także slynna plaża Kakome.

Tu znajdziecie wszystkie hotele w Sarandzie klik. 

Plaża Pasqyrat znajduje się pomiędzy Sarandą i Ksamil, na 7. kilometrze drogi Saranda – Butrint i przez swoje piękno jest rzadkim widokiem również dla tych, którzy regularnie odwiedzają Riwierę Albańską.

Plaża bliźniaczych wysp w Ksamil  stała się topem w południowej Albanii przede wszystkim dla zagranicznych turystów.  Ksamil to mała wieś, na przeciwko greckiej wyspy Korfu. Latem przeistacza się w raj, nazywana jest przez polskie biura podróży europejskimi tropikami. Pół godziny drogi na południe od Sarandy. Piękne białe plaże, lazurowe morze, trzy wyspy, na które z łatwością dostaniecie się kajakiem, rowerkiem wodnym lub za niewielką opłatą łodzią razem z miejscowymi. Dwie z tych wysp łączy na metr szeroki pas  drobnego żwiru. To trzeba zobaczyć!

Zanim dojedziecie do samego Ksamilu, po drodze jest równie piękna plaża Pema e Thate.

Tu znajdziecie wszystkie hotele w Ksamil klik. 

Podobało się? Jak najszybciej rezerwujcie więc wczasy w Albanii!

 

© 2018 – 2021, Albania Po Polsku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody autora zabronione.

Polub i podziel się

plaze w Albanii

error

Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!