CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO ALBANII?

Co zabrać ze sobą do Albanii? Taaaaak! strój kąpielowy, paszport, krem do opalania itd. Jest jednak kilka rzeczy, które warto mieć w walizce, a o których może nie pomyśleliście.

Zatem:

BUTY DO WODY

Konieczność dla tych polskich stóp, które będą się plażowały od Wlory po samo południe (Dhermi, Himar, Borsh, Qeparo, Saranda). To żadna przyjemność wchodzić do wody po kamieniach.  Zawsze nie potrafię się nadziwić jak widzę małe albańskie dzieci biegające po nich o gołych stopach. Ja po 8 latach w Albanii umieram i ledwo się po tych plażach poruszam 😉 Na skałkach mogą też być przyczepione jeżowce. Nadepnięcie tego morskiego stwora to bardzo duży ból i możliwa konieczność wizyty u lekarza, więc posiadanie butów do wody to prawdziwa konieczność.


SPRZĘT DO NURKOWANIA

Jadąc na południe Albanii koniecznie wyposażcie się w sprzęt do nurkowania. i tu UWAGA! Nie musicie być specjalistami w tej dziedzinie czy znakomitymi pływakami. Wystarczy Wam zwykła maska i rurka i średnie umiejętności pływackie by móc podziwiać, jak ja to mówię, wręcz kosmiczny podwodny świat. Nie trzeba też wypływać na głęboką wodę. Para płetw pomoże Wam szybciej się przemieszczać w wodzie.


APARAT lub kamerka typu GO PRO

Szkoda byłoby nie sfilmować tego naprawdę wyjątkowego podmorskiego świata! 😉


COŚ NA BIEGUNKĘ…  😉

Śmiejcie się, śmiejcie! Zmiana wody i klimatu czy źle umyty owoc mogą Wam nieźle pokrzyżować plany i zepsuć urlop. Fakt faktem, aptek w Albanii jest jak grzybów po deszczu. Ale o ile kupno paracetamolu nie powinno być problemem, wyjaśniać w sklepie na migi, że ma się problemy żołądkowe może być nie tyle trudne co krępujące.


OKULARY SŁONECZNE

Słońce w Albanii parzy, smaży, piecze…… Ja nawet w zimę chodzę tu w okularach! Nie zapomnijcie o okularach dla maluchów.


COŚ NA KOMARY

Zarówno coś elektrycznego do pokoju jak i specyfiki do ciała, które odstraszają komary.


 

Oczywiście nie zapomnijcie o stroju kąpielowym, klapkach, ręcznikach na plażę itd.

A co zabrać ze sobą z Albanii?

….piękną opaleniznę i dużo niezapomnianych wrażeń!!!

UDANEGO URLOPU!!!!!!! 🙂

 © 2018, Albania Po Polsku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody autora zabronione.

Polub i podziel się

urlop, wakacje w Albanii, co zabrać ze sobą, wczasy

error

Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!