REJS MOTORÓWKĄ NA PÓŁWYSEP KARABURUN

Zapraszam Was na rejsy motorówką!

Półwysep Karaburun to pasmo górskie tworzące zatokę we Vlorze. Dzieki temu, że nie ma tam możliwości wjazdu samochodem zachowały się tam piękne rajskie plaże.

Będąc we Vlorze możecie zobaczyć te miejsca na własne oczy. Dziś proponuję Wam dwie opcje rejsu motorówką. Na motorówkę wchodzi maksymalnie 12 osób, więc nie jest to masowa wycieczka. Płyniecie w małych grupach.

Jeśli wraz z rodziną lub znajomymi tworzycie grupę minimum 8 osób (max 12-13), nie wliczając w to dzieci do 5 roku życia, wtedy rejs może się odbyć z dowolnym terminie, według Waszego uznania, tzn możecie płynąć kiedy tylko chcecie, ponieważ tworzycie grupę. Rezerwacja wycieczek na whatsappie, kliknij w prawy dolny róg. 

Rejs do Groty Piratów i na jedną z pięknych plaż półwyspu (każdy czwartek w lipcu i sierpniu)

Grota Piratów nazwę swoją bierze od najsłynniejszego z piratów, a mianowicie Haxhi Aliu, który to na przełomie XVI i XVII wieku znajdował w niej schronienie podczas sztormów. Jest to największa na wybrzeżu albańskim grota. Wysoka 60 m n.p.m., szeroka na 40 i długa na 100 metrów, głębokość krystalicznej wody w jej wnętrzu to 10 metrów.

W tej opcji rejsu wypływamy z Vlory około godziny 9.00. Płyniemy 20 minut do Groty Piratów, gdzie macie możliwość wskoczyć do wody, popływać i porobić zdjęcia. Będziecie w grocie około 15 minut. Następnie płyniemy na jedną z pięknych plaż półwyspu, od wewnętrznej jego strony, tzn od strony zatoki. Tutaj plażujecie do godziny 16.00 (krócej lub dłużej według waszego uznania).  Wracamy do Vlory. Uwaga, to nie jest wycieczka podczas której będziecie zwiedzać i gdzie potrzebny jest przewodnik. Będziecie relaksować się spędzając czas na pięknej plaży, słuchając morskich fal i ciszy oraz podziwiać błękit plaż półwyspu. Zabierzcie ze sobą prowiant, wodę, sprzęt do nurkowania. Na plaży jest lokal, ale nie wymagajcie zaopatrzenia jak w mieście 😉  Naprawdę warto!

Cena takiego rejsu to 3000 leke od osoby. Dzieci do 10 roku życia – 2500 leke. Dzieci do lat 5 gratis.

Leżaki na plaży we własnym zakresie.

Rejs za półwysep: Grota Piratów, Plaża Dafina, Plaża Bristani, jedna z wewnętrznych plaż półwyspu (rejs na zamówienie, w dowolnym terminie, minimum 7 osób nie licząc dzieci do 5 roku życia)

Tutaj widoki bedą jeszcze bardziej niezapomniane, ponieważ zewnętrzne plaże półwyspu, te od strony otwartego morza są jeszcze trudniej dostępne, mniej odwiedzane przez turystów i niesamowicie piękne!

Wypływamy około 9.30-10.00 z Vlory, płyniemy 20 minut do Groty Piratów, gdzie macie możliwość wskoczyć do wody, popływać i porobić zdjęcia. Będziecie w grocie około 15 minut. Następnie jak już wspominałam płyniecie od zewnętrznej strony półwyspu gdzie kolejno zwiedzacie raj 😀 tzn plaże Dafina i Bristani. Na każdej plaży schodzicie z motorówki. Na tych plażach nie ma nic, ani lokali, ani leżaków, zatem musicie zabrać ze sobą koniecznie wodę i prowiant. Na motorówkę możecie zabrać lodówke turystyczną jeśli chcecie. Około godziny 14 płyniecie na jedną z wewnętrznych plaż półwyspu, gdzie plażujecie do godziny 17-18. Tam znajdziecie już lokal z napojami i czymś do przekąszenia.

Cena takiego rejsu to 5000 leke od osoby. Dzieci do 1o roku życia – 4300 leke. Dzieci do lat 5 gratis.

Leżaki na plaży we własnym zakresie.

 

© 2021, Albania Po Polsku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody autora zabronione.

Polub i podziel się
error

Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!