MÓJ LOT NA PARALOTNI Z PRZEŁĘCZY LLOGARA

“Jeśli chcesz wykonać lot paralotnią w Albanii ten wpis jest dla Ciebie!” W czasie sezonu 2018 tak właśnie zaczynał się ten wpis.

W ramach wspòłpracy z Albańską Federacją Aeronautyki podczas lata organizowałam loty na paralotni z Przełęczy Llogara. Niektórzy z Was skorzystali z tej niewątpliwej przyjemności 🙂

Postanowiłam jednak zrezygnować z tej atrakcji, ponieważ ze wzgledu na jej specyfikę, a dokładniej odpowiednie warunki pogodowe, kóre sa niezbedne do wykonania lotu, musiałam wiele tych lotów odwołać.  Nie chcę Was kłamać lub wprowadzać w błąd planując z Wami lot np z tygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ nawet nieznaczne zmiany w predkości wiatru powodują, że lot nie może się odbyć. Zdażyło się to kilka razy. Większość z Was to rozumiała, bo z naturą nie ma żartów, nie można jej zaprogramować. Ale byli i tacy, którzy byli bardzo z faktu odwołania lotu niezadowolenii. Zatem aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji postanowiłam zrezygnować z organizacji lotów.

Jednak, jeśli jesteście naprawde zainteresowanii, to proszę o kontakt i postaram sie Wam to umożliwić! 🙂

Ten wpis będzie więc o tym jak to jest lecieć paralotnią nad morzem i górami, podziwiając niesamowite albańskie widoki.

Przetestowałam sprzęt na własnej skórze, wykonując lot z punktu widokowego przy Przełęczy Llogara (o której możecie poczytać tutaj! klik)

skoki na lotni

Przejdźmy do konkretów! Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego nie polecam Wam lotów z prywatnymi pasjonatami, ze sprzętem niewiadomego pochodzenia…..choć mogą być tańsi. Myślę jednak, że kwestia bezpieczeństwa to podstawa! Wszystkie sprzęty zostały zakupione w tym roku, a instruktorzy to mistrzowie w tej dziedzinie, z wieloma nagrodami rangi światowej na koncie!

Sam lot wyobrażałam sobie jako bardziej ekstremalny, a tak naprawdę w powietrzu czułam się jakbym siedziała wygodnie w fotelu w salonie i oglądała National Geographic 😉 Nie było żadnych turbulencji, pomimo, że wiał wiatr. Cały lot był bardzo spokojny! Do tego stopnia, że sama poprosiłam o zrobienie jakiejś spirali……i to już był inny wymiar haha 😉 Siłę 3G poczułam na własnej skórze!

Poniżej zapraszam do obejrzenia filmu z mojego lotu! Jeśli chcielibyście skoczyć to proszę o kontakt na maila kontakt@albaniapopolsku.pl  lub w prywatnej wiadomości na fanpage’u strony na FB.

 © 2018 – 2021, Albania Po Polsku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody autora zabronione.

Polub i podziel się

lot na paralotni

error

Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!