Site icon Albania po polsku

NIEDOCENIONE QEPARO

Qeparo….. bardzo przeze mnie niedocenione! Byłam tam pierwszy raz jakieś 10 lat temu. 10 lat temu kiedy to jeszcze rządzący od 2013  premier Edi Rama nie zaczął swojego słynnego programu ‘Rilindja’ (Odrodzenie). Wtedy była  to mała wieś, dziura na końcu świata…. kawałek plaży i tyle. A teraz to idealne miejsce na wczasy!

Będąc tam niedawno doznałam szoku i prawie się w tej małej wiosce zakochałam. Wspomniany wyżej Edi Rama w pierwszych latach rządów zdołał wybudować nowe place w większych miastach i piękne deptaki w nadmorskich miejscowościach. Również Qeparo zyskało nowy deptak. Nad samym morzem, wśród bujnych traw, palm i drzew oliwnych. Piękne widoki. Pejzaże jak malowane! Zresztą niżej zobaczycie sami.

NOCLEGI W QEPARO

Nazwa tej wsi pochodzi od drzewa cyprysu. Qeparo (czytaj ćeparo) –> ciparis.

Jest to idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje. Na tygodniowy relaks nad samym morzem wśród natury. W ciągu sezonu otwartych jest wiele lokali gdzie smacznie zjecie. I co jest pewne, w sezonie będzie tu sporo ludzi, za to we wrześniu czy pod koniec maja będzie cudownie! Natura tutaj hipnotyzuje!

Kilkanaście minut samochodem i jesteście w pieknym Himare lub w słynnym Porto Palermo. Jeśli przyjdzie Wam ochota na nocne szaleństwo to słynne dyskoteki czynne w sezonie są oddalone maksymalnie 20 minut samochodem.

Ale również ‘stare Qeparo‘ warte jest zobaczenia. Położone jest na wzgórzu, 450 m. n.p.m.  Ponieważ tak niegdyś budowano małe miasteczka, chroniąc się w ten sposób przed natarciem wroga. Wieś skupiona jest wokół kościoła św. Tomasza. Stare Qeparo zamieszkuje już niewielu miszkańców.  Dostaniecie się tam samochodem.

Bardzo polecam na relaksujący urlop! Zatem spieszcie się rezerwować nocleg w tym uroczym miejscu klik. Powiązane wpisy:

HIMARE i postkomunistyczna baza statków podwodnych w Llaman

SARANDA – KURORT TURYSTYCZNY NA POŁUDNIU ALBANII

SŁYNNA DROGA Z WLORY DO SARANDY

Polub i podziel się
Exit mobile version