GDZIE ZJEŚĆ WE VLORZE

  Wiele osób pyta, w jakich restauracjach warto zjeść we Vlorze. Gdzie jedzą lokalsi, gdzie są dobre owoce morza, a gdzie mięso itd. Zatem poniżej kilka rekomandacji i wskazówek. To nie jest reklama, właściciele tych lokalów nie mają pojęcia o tym artykule. Polecam Wam miejsca, w których sami jemi. Wszystkie te miejsca znajdziecie na google maps, kliknijcie na nazwę restauracji w tym tekście.

  Po pierwsze muszę Wam coś wyjaśnić. Często mnie pytacie „powiedz gdzie jedzą lokalsi, nie chcemy knajp dla turystów”. Tutaj może Was zaskoczę, ale we Vlorze nie ma knajp dla lokalsów i dla turystów. Mieszkańcy Vlory jedzą wszędzie tam gdzie Wy. A to dlatego, że turystyka dopiero się tu rozwija, bum turystów z zagranicy zaczął się 4-5 lat temu, więc jeszcze za wcześnie na takie rozróżnienia.

  Zanim zacznę proponować Wam restauracje, zerknijcie na wpis CO WARTO ZJEŚĆ W ALBANII.

  I oczywiście JAKIE SĄ CENY W ALBANII?

  Zaczynamy od knajp z owocami morza.

  Dwie z nich, najsłynniejsze i najlepsze na deptaku to JONI i TITANIC. Są kilkadziesiąt metrów jedna od drugiej. To trochę droższe restauracje, ale warte ceny. Zupa rybna, surowe owoce morza, smażone albo grillowane owoce morza, makarony z owocami morza, różne ryby to główne specjały tych miejsc. Taverna TRADICIONAL ZGARA to dużo tańszy, ale równie dobry,  odpowiednik rybnych specjałów.

  Jadąc trochę dalej, w Radhime, 15 minut samochodem od deptaka we Vlorze, jest również knajpa warta polecenia. Nazywa się PULBARDHA (uwaga, są dwie jedna we Vlorze, druga w Radhim, ja mówię o tej drugiej). Tutaj polecam nie brać od razu głównych dań, tylko poprosić kelnera, aby przynosił Wam przystawki z owoców morza. Będą to różne specjały na jeden kęs, przyrządzone w różny sposób. Ale bardzo pyszne. Jak Wam starczy miesjca w żołądku to po nich dopiero zamówcie danie główne.

  Trochę taniej jest w lesie za portem, tutaj widoki marne, ale jedzenie równie pyszne i tańsze. Tutaj polecam restaurację XHEMAL. A w drodze do Monasterum Zvernec retaurację MARKELINO.

  Teraz kuchnia tradycjonalna. Tutaj mogę tylko polecić restaurację NOVUS na początku deptaka, w typie self service. Pyszne tradycjonalne albańskie jedzenie, fajne ceny.

  Jeśli chcecie zasmakować fast foodów to polecam YAMAS (sufflaqe, pity, hamburgery itd) oraz PITA JONI  (obydwa miejsca na deptaku).

  Najlepszy byrek ze szpinakiem albo serem znajdziecie w piekarni KARABASHI przy głównym rondzie we Vlorze. Tam kupujcie również pieczywo.

  Teraz mięso i słynna baranina.

  Tutaj najlepiej wybrać sie na przełęcz Llogara. Polecam STEAK HOUSE, w drodze na przełęcz, w Radhim restaurację LABERIA.

  I nie mogłabym tutaj nie wspomnieć o słynnej tavernie Dangelia na deptaku. Mylicie się mysląc, że tutaj jedzą lokalsi. Jest podobno smacznie. Uwaga na higienę. W sezonie na pewno nie zjecie tutaj albańskiego barana. Tylko tyle powiem…..

  Wszystkiego po trochu tzn ryby, owoce morza, mięso, makarony, dobrą pizzę, deski serów itd posmakujecie na deptaku w THE WAVE i w Restorant LUNGOMARE.

  A na koniec! Sklep rybny, gdzie na miejscu za niewielką opłatą usmażą Wam rybę czy owoce morza. Wszystko tu jest bardzo świeże! Możecie zabrać na wynos! Klikajcie tu po lokalizację!

  SMACZNEGO!

  Więcej o Vlorze poczytacie tutaj:

  Nocleg we Vlorze, gdzie warto? (Apartamenty i Hotele)

  WLORA, VLORË, VALONA, a może AULONA? *

  Polub i podziel się
  fb-share-icon

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  error

  Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!