WLORA prawie Z LOTU PTAKA ;)

Dzisiaj coś dla zmotoryzowanych. Dla tych, ktòrzy przyjadą do Albanii na własną rękę, samochodem. Jedno popołudnie. O zachodzie słońca. Jedziemy na góre Shashica! Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetki!

We Wlorze góry spotykają się z Adriatykiem, prawie do niego wpadają. Mówiłam Wam już, że mieszkam 100 metrów od morza……i 200 metrów od gór! Właśnie w te góry, za moim blokiem, Was dzisiaj zabiorę!

Do tej wyprawy potrzebny jest samochód terenowy 4×4. Końcówka drogi, blisko szczytu, jest niemożliwa do pokonania zwykłym samochodem. Jeżeli jesteście tu na wczasach z biurem podròży, we Wlorze możecie też wynająć samochód bez żadnych problemów. Cena to około 30 euro za dzień.

Na górę Shashica (czytaj Szaszica) wiedzie droga kamienista, nie z dziurami tylko z rowami….. nam udało się ją zdobyć bez większych problemòw dwudziestoletnim Suzuki.

Ze szczytu na wysokości ponad 1600 m.n.p.m. widok na panoramę Wlory, a za plecami bezkresne, dziewicze, niezamieszkane gòry i stada owiec. Cisza i spokòj!

W okresie wiosenno jesiennym szczyt Shashicy może być fajnym miejscem na biwakowanie, piknik czy zwykłego grilla. Można też stąd wykonać skok na paralotni, ale o tym w innym wpisie.

Z centralnego punktu Wlory, tzn z Portu, to niecałe 12 kilometròw. Około 35 minut przez wieś Kanine. Oto jak tam dojechać (kliknijcie w zdjęcie, które przekieruje Was do mapy):

Oczywiście wszędzie bunkry.


Mówiłam, żeby zabrać lornetki 😉

 

Inne ciekawe miejsca do zobaczenia niedaleko Wlory:

WLORA – CIEKAWE MIEJSCA, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ

PRZEŁĘCZ LLOGARA I PUNKT WIDOKOWY

ZVERNEC, WYSPA I FLAMINGI

WLORA, VLORË, VALONA, a może AULONA? *  

 

Polub i podziel się
fb-share-icon

Gora Shashica, Vlore, Wlora

error

Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!