WLORA prawie Z LOTU PTAKA ;)

  Dzisiaj coś dla zmotoryzowanych. Dla tych, ktòrzy przyjadą do Albanii na własną rękę, samochodem. Jedno popołudnie. O zachodzie słońca. Jedziemy na góre Shashica! Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetki!

  We Wlorze góry spotykają się z Adriatykiem, prawie do niego wpadają. Mówiłam Wam już, że mieszkam 100 metrów od morza……i 200 metrów od gór! Właśnie w te góry, za moim blokiem, Was dzisiaj zabiorę!

  Do tej wyprawy potrzebny jest samochód terenowy 4×4. Końcówka drogi, blisko szczytu, jest niemożliwa do pokonania zwykłym samochodem. Jeżeli jesteście tu na wczasach z biurem podròży, we Wlorze możecie też wynająć samochód bez żadnych problemów. Cena to około 30 euro za dzień.

  Na górę Shashica (czytaj Szaszica) wiedzie droga kamienista, nie z dziurami tylko z rowami….. nam udało się ją zdobyć bez większych problemòw dwudziestoletnim Suzuki.

  Ze szczytu na wysokości ponad 1600 m.n.p.m. widok na panoramę Wlory, a za plecami bezkresne, dziewicze, niezamieszkane gòry i stada owiec. Cisza i spokòj!

  W okresie wiosenno jesiennym szczyt Shashicy może być fajnym miejscem na biwakowanie, piknik czy zwykłego grilla. Można też stąd wykonać skok na paralotni, ale o tym w innym wpisie.

  Z centralnego punktu Wlory, tzn z Portu, to niecałe 12 kilometròw. Około 35 minut przez wieś Kanine. Oto jak tam dojechać (kliknijcie w zdjęcie, które przekieruje Was do mapy):

  Oczywiście wszędzie bunkry.


  Mówiłam, żeby zabrać lornetki 😉

   

  Inne ciekawe miejsca do zobaczenia niedaleko Wlory:

  WLORA – CIEKAWE MIEJSCA, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ

  PRZEŁĘCZ LLOGARA I PUNKT WIDOKOWY

  ZVERNEC, WYSPA I FLAMINGI

  WLORA, VLORË, VALONA, a może AULONA? *  

   

  Polub i podziel się
  fb-share-icon

  Gora Shashica, Vlore, Wlora

  Comments (2)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  error

  Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!