FINIKAS – promy SARANDA-KORFU-SARANDA, wycieczki i wynajem samochodów z Sarandy

  Lotnisko, które ma powstać we Vlorze sprawi, że Albania będzie “rzut beretem” od Polski. Przypominam, że ma być gotowe w 2025 roku.

  W tej chwili jedyne lotnisko w Albanii to to w Tiranie (2 godziny od Vlory). W sezonie natomiast łatwo dostać się do Sarandy lecąc na grecką wyspę Korfu. Kto nie zna Albanii pomyśli, że to pewnie też trudna logistycznie przeprawa. Nic bardziej mylnego! Lotnisko na Korfu jest 10 minut samochodem od portu. Taksówka z lotniska do portu to koszt około 20 euro. Są również tańsze opcje tzn różnego rodzaju busy. A z portu na Korfu nawet w 30 minut możecie dopłynąć do samego centrum Sarandy.  Ot tak!

  Najlepszymi i niezawodnymi liniami na tej trasie są linie FINIKAS. Oprócz tradycyjnych promów, którymi przeprawa trwa trochę ponad godzinę, oferują również rejsy wodolotami tzw Delfinami. To właśnie nimi, praktycznie unosząc sie nad taflą wody przepłyniecie trasę w 30 minut. Przeprawa możliwa z samochodem, motorem czy rowerem. Finikas Lines oferuje usługi promowe między Korfu a Sarandą w Albanii. Rejsy odbywają się codziennie przez cały rok, a ich częstotliwość wzrasta w sezonie letnim. Istnieją różne opcje podróży, w tym promy i szybkie promy hydrofoil, które różnią się czasem podróży i kosztem.

  Promy kursują z Korfu do Sarandy i z powrotem według różnych rozkładów w zależności od pory roku. Na przykład, od 5 kwietnia do 15 maja, promy z Korfu do Sarandy odchodzą o 8:45, 11:30 i 16:30, a z Sarandy do Korfu o 9:40, 13:00 i 16:30. W okresie od 16 maja do 15 czerwca, godziny odjazdów różnią się w zależności od dnia tygodnia, oferując większą elastyczność dla podróżnych. Rozkład ulega zmianom w zależności od pory roku, poniżej znajdziecie tableki z rozkładami rejsów. Czas trwania podróży promem między Korfu a Sarandą wynosi od pół godziny  do 2 godzin, w zależności od warunków pogodowych i rodzaju promu. Ceny biletów wahają się w zależności od sezonu i rodzaju statku, na przykład bilet dla dorosłych w sezonie niskim kosztuje od 19 do 20 euro, a w sezonie wysokim od 38 do 40 euro.

  Finikas oprócz rejsów z Korfu oferuje również panoramiczne rejsy po wybrzeżu Sarandy, wynajem samochodów, przejazdy i inne wycieczki. Szczegóły poniżej!

   

  Zaczynamy od rozkładu rejsów, o który zawsze pytacie! Bilety można kupić TUTAJ!

  Godziny rejsów w czasie lokalnym.

  szybkie rejsy delfinem w kolorze czerwonym 30 MIN

  rejsy tradycyjnym promem w kolorze niebieskim 1 H 15 MIN

  FINIKAS HIGHSPEED 45 MIN w kolorze zielonym

   

  10 KWIECIEŃ – 15 MAJ

   

  16 – 30 MAJ

   

  1 – 15 CZERWIEC

   

  16 – 30 CZERWIEC

   

  01  LIPIEC – 30 WRZESIEŃ

   

  1 – 15 PAŹDZIERNIK

  W FINIKAS możecie również wynająć samochód.

  Do wyboru pomiędzy Hyundai, Suzuki Jimmy, Peugeot 7, Mercedes Viano 7+1, Toyota Corolla, Audi, Suzuky itd

  Rezerwacji dokonacie TUTAJ!    Bądź klikając na poniższe zdjęcie.

   

  Czas na jednodniowe wycieczki z Sarandy, których wybór jest bardzo duży.

   

  • Zródła Termalne Permet
  • Jeep Safari z Sarandy aż do Borsh
  • Miasto srebrnych dachów Gjirokaster oraz Błękitne Oko (Blue Eye)
  • Antyczna osada Butrint
  • Jedna z najpiękniejszych plaż w Albanii Krorez oraz słynny Port Palermo

  ….to niektóre z oferowanych tripów. O wszystkich tych atrakcjach przeczytacie na moim blogu.

  Mamy również jednodniowe wycieczki do Grecji:

  • Na Korfu
  • Do Meteorów (wiszące klasztory)
  • czy do pięknej Pargi!

  Oraz możliwość udziału w typowo albańskim wieczorze z albańskimi tańcami i tradycjonalnym jedzeniem. Wieczór odbywa się na słynnym Zamku Lekursi, który uważany jest za najpiękniejszy punkt widokowy do podziwiania panoramy Sarandy.

  WYCIECZKI ZAREZERWUJECIE TUTAJ!

  Biuro Finikas znajduje się przy samym porcie w centrum Sarandy, dokładnie TUTAJ.

  Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam niezapomnianych chwil i pięknych wspomnień!

   

  Firmy Finikas oferuje różne opcje podróży na tej trasie, swoje biura biletowe ma w Sarandzie i Korfu. Bilety można kupić online na stronie internetowej operatora promów lub bezpośrednio w biurach biletowych.

  Dla dokładnych informacji na temat rozkładów, cen i możliwości rezerwacji polecam odwiedzenie stron internetowych Finikas Lines  www.finikas-lines.com

  Polub i podziel się
  fb-share-icon

  finikas, korfu, promy, Saranda

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  error

  Spodobała Ci się Albania? :) Polub ją również na Facebooku i Instagramie!